Nowy Port

Serwis poświęcony dzielnicy Gdańsk Nowy Port

Wiadomości

stat

Dwóch 15-latków pobiło pałką 14-latka. Zabrali mu e-papierosa

Jeden z zatrzymanych 15-latków.
Jeden z zatrzymanych 15-latków. fot. KMP w Gdańsku

Poznali się na jednym z portali społecznościowych i umówili na spotkanie. Dwóch 15-latków i 14-latek mieli się wymienić e-papierosami, ale dwaj starsi chłopcy nie chcieli się wymieniać, a jedynie ukraść 14-latkowi urządzenie warte 300 zł. Pobili go pałką teleskopową i okradli.Po zeszłorocznej nowelizacji przepisów dotyczących e-papierosów, nie można ich sprzedawać osobom poniżej 18. roku życia. Nie oznacza to jednak, że tego typu urządzenia nie są popularne wśród nastolatków. Na pewno jednak trudniej im je zdobyć, dlatego też zdarza się, że kupują e-papierosy od siebie, bądź też wymieniają się nimi.

W ten właśnie sposób - na wymianę swoich e-papierosów - umówili się dwaj 15-latkowie i 14-latek z Gdańska. Chłopcy poznali się na jednym z portali społecznościowych, po czym spotkali na terenie Nowego Portu.

Prawdopodobnie tylko jedna ze stron była naprawdę zainteresowana wymianą swojego modelu na inny, bo dwóch 15-latków, zamiast e-papierosa wzięło na spotkanie... pałkę teleskopową. Najpierw zaczęli grozić nią 14-latkowi, a później uderzyli go nią i zabrali mu warte 300 zł urządzenie.

14-latek sprawę zgłosił na policji - obu sprawców pobicia i kradzieży zatrzymano kilkadziesiąt minut później. Mieli przy sobie i skradzionego e-papierosa, i pałkę teleskopową.

- Dwóch 15-letnich sprawców usłyszało zarzuty kradzieży rozbójniczej. Dodatkowo jeden z nich usłyszał zarzut podżegania do przestępstwa, ponieważ już wcześniej namawiał swojego kolegę do tego, aby zamiast przeprowadzenia wymiany, po prostu zabrać 14-latkowi e-papierosa. O dalszym losie nieletnich zadecyduje sąd rodzinny - mówi Lucyna Rekowska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.
Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (134)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Najbliższe imprezy z dzielnicy Nowy Port

Galeria zdjęć dzielnicy Nowy Port

    Pozostałe wiadomości z dzielnicy Nowy Port

    Pozostałe newsy

    Forum dzielnicy Nowy Port